Dumbwaiter για Ξενοδοχεία
Το ΚLEEMANN Dumbwaiter είναι ένας μηχανικός ανελκυστήρας χωρίς μηχανοστάσιο (MRL) για μικρά φορτία. Είναι ο ιδανικός βοηθός για την ανύψωση μικρών φορτίων ή αντικειμένων, όπως ρούχα, φαγητό, έγγραφα κλπ. Μια εξαιρετική επιλογή για εμπορική ή προσωπική χρήση, το Dumbwaiter προφέρει μεγάλη ευκολία μεταφοράς σε εστιατόρια, καφετέριες, καταστήματα, αποθήκες, γραφεία, ξενοδοχεία, κατοικίες, διαμερίσματα κλπ.
Ο ανελκυστήρας αυτός είναι πιστοποιημένος σύμφωνα με την Ευρωπαϊκή νομοθεσία (πρότυπο ΕΝ 81-31) και διατίθεται με ειδικό «αυτοφερόμενο» χαλύβδινο πλαίσιο, εάν δεν υπάρχει διαθέσιμο φρεάτιο στο κτίριο.
Τεχνικές προδιαγραφές
![axonometric_elevator_dumbwaiter](https://afoikampaili.com/wp-content/uploads/2023/03/axonometric_elevator_dumbwaiter.png)
![elevator_dumbwaiter_croped](https://afoikampaili.com/wp-content/uploads/2023/03/elevator_dumbwaiter_croped.jpg)